Niewykluczone, że mur powstał póżniej, już po wielkiej akcji likwidacyjnej. W sumie nieparzysta strona Gęsiej od Smoczej do Okopowej to był teren szopów.VCS-3 napisał:
To powiększanie jest jednak dużo lepsze. Np. patrząc na zamieszczony przeze mnie wycinek można mieć wątpliwości czy jest tam ten mur widoczny na zdjęciu z raportu czy nie. Teraz widać, że najprawdopodobniej go nie ma, co niczego jednak nie przesądza, bo mógł powstać później. Analizując układ balkonów nie byłem pewien, czy porównuję rzeczywiste obiekty czy efekty pikselozy. Teraz widać, że chyba wszystko jest na miejscu.
Zdjęcia lotnicze z National Archives w College Park były kiedyś dostępne pod adresem www.zemat.com/1944 ale aktualnie link nie działa a sądząc po nazwie, były to tylko zdjęcia z 1944.
Próbowałem naiwnie skorzystać z wyszukiwarki National Archives, oczywiście bez sukcesu. Bez próby nawiązania korespondencji chyba się nie obędzie.
A kwestię potwierdzenia uszkodzenia identyfikowanych budynków rozwiązywałby chyba Bildplan Warschau, wykonany 24 września 1939 roku - jest w posiadaniu AP m. st. Warszawy i mam taką cichą nadzieję, że w końcu trafi na ortofoto jako warstwa - bylby znakomitym uzupełnieniem dotychczasowej "dziury" pomiędzy 1935 i 1945 rokiem.
